Pleť

Ako sa starať o svoju pleť

Ako začať a ukončiť svoj deň s krásnou a zdravou pleťou? Je treba si uvedomiť, že čistá voda a krém na to nepostačia. Poradíme vám základné kroky, ktoré by vo vašej každodennej starostlivosti o pleť nemali chýbať. Tak, ako si každé ráno umývame zuby aby neboli špinavé, tak rovnako potrebné je čistiť svoju pleť, aby nás netrápilo akné, vrásky a suchá pokožka.

Prvým a najzákladnejším krokom je vedieť správne odhadnúť svoj typ pleti. Kategórie sú nasledovné:

 • mastná – pleť je často olejnatá a je na nej väčší počet vyrážok alebo akné
 • suchá – pokožka so suchými miestami, niekedy až šupinami a taktiež s vráskami
 • zmiešaná – s mastnými aj suchými miestami
 • Starostlivosť o pleť doma by mala byť rozdelená na rannú a večernú rutinu a my si tu s vami rozoberieme všetky kroky každej z nich.

  Ako sa starať o pokožku počas RANNEJ RUTINY:

  Čistenie pleti

  Na začiatok si treba pleť opláchnuť vlažnou alebo studenou vodou, potom pri samotnom čistení by mastná a zmiešaná pleť ocenila čistiaci gél, zatiaľ čo suchá zase odličovacie mlieko alebo olej, s ktorými pomocou vatového tampóna zotrieme z pleti všetky nečistoty.

  Rozjasnite pleť pomocou séra

  Sérum má ľahšiu a jemnejšiu konzistenciu ako pleťový krém a vďaka tomu ľahšie prenikne do hlbších vrstiev pleti. Na ráno by sme odporučili sérum s obsahom vitamínu C, pretože je to silný antioxidant a nie je taký citlivý na slnko. Taktiež podporuje regeneráciu pokožku a redukuje vznik vrások. Sérum je potrebné je jemne vklepať bruškami prstov a potom nechať dostatočne vstrebať.

  Pleťový krém

  Pleťové krémy sa používajú na ochranu pred slnečným žiarením a na pripravenie pokožky pred nanesením make-upu. Počas leto je veľmi dôležité používať krémy s SPF protektorom, ktoré našu pokožku ochránia pred spálením. Hydratačné krémy sú zase výborným podkladom pre make-up. Naša pokožka potom stále pôsobí prirodzene zabraňuje aby sa nám počas dňa na líčení objavili fľaky.

  Ako sa starať o pokožku počas VEČERNEJ RUTINY:

  Odličovanie a čistenie pleti

  Odličovanie je veľmi dôležité a preto je nevyhnutné odlíčiť svoju pleť dôkladne. Micerálne vody a odličovacie mlieka najhrubšiu časť make-upu odstránia no ale to nie je to jediné, čo treba urobiť. Najmä pre mastnú pleť je dôležité dočistiť pleť čistiacim gélom alebo penou, aby sme predišli vzniknutiu nežiadúceho akné.

  Peeling, tonizácia a maska

  Na zbavenie odumretých buniek používajte peeling a pleťovú masku aspoň raz týždenne. Peeling prekrví pleť a urýchli jej obnovu. Na citlivú a suchú pleť siahnite po enzymatickom peelingu, ktorý neobsahuje dráždivé čiastočky. Mechanický peeling zbavuje pleť šupiniek a je vhodnejší pre zmiešaný alebo mastný typ pleti.

  Tonikum je základom hydratácie, ktorá pripraví a zjemní pokožku.

  Následne použite masku, ktorá poskytne vašej pleti maximálnu starostlivosť, vďaka obsahu aktívnych látok. Typ pleťovej masky voľte podľa aktuálnych potrieb svojej pleti. Hydratačné masky sú skvelé pre suchú pleť a čistiace (najlepšie s obsahom čierneho uhlia), ktoré zbavia pleť prebytočného mazu na mastnú pleť.

  Hydratácia pleti

  Hydratujte svoju pleť pomocou pleťového séra (s obsahom vitamínu A, kyseliny hyalurónovej, niacinamidu alebo vitamínu B3). Pre upokojenie citlivej pleti zvoľte krémy s obsahom aloe vera alebo ružovej vody.
  Nevyhýbajte sa ani starostlivosti o očné okolie. Vyživujúce séra a krémy na očné okolie predídu alebo zmiernia tvorbu vrások v okolí očí a prípadne vás zbavia aj nežiadúcich kruhov alebo vačkov pod očami.

  Niečo vtipné na záver:

  Ako sa Vám páčil tento článok?

  Kliknite na smajlíka a ohodnoťte nás!

  Priemerné hodnotenie: 0 / 5. Počet hlasov: 0

  Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto nás ohodnotí.

  close

  CHCEŠ VEDIEŤ VIAC?

  PRIHLÁS SA, ABY TI NEUNIKLI NAŠE NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY!

  Pozri Zásady ochrany osobných údajov pre viac info.

  Ahoj, som Vanes, 18-ročná študentka obchodnej akadémie v Žiline. Táto stránka bola projektom mňa a mojich kamarátok v škole, no stala sa našou srdcovkou. Tešíme sa, že sa s vami môžeme podeliť o naše znalosti. Ak by ste chceli vedieť ešte niečo viac o mne, tak mám veľmi veľa záľub. Najväčšou z nich je hudba. Kedysi dávnejšie som hrala aj na gitaru, no potom sa objavila moja záľuba v gélové nechty. Takže po siedmych rokov hrania som si zvolila niečo iné a to kreatívne tvorenie umelých nechtov. Milujem aj prírodu, zvieratá a cestovanie.

  Zanechať odpoveď