Iné

Silový tréning nôh pre ženy

Každý kto má problém začať s cvičením, jediná dobrá rada je proste začať. Viem, že to neznie nápomocne, ale verte mi, keď to pochopíte je to tá najlepšia rada akou sa môžete riadiť. Začiatky nie sú nikdy ľahké, ale zato sú veľmi dôležité. Pokiaľ začínate s cvičením, skúste načerpať čo najviac informácii o tom ako jednotlivé cviky správne precvičovať. Pokiaľ ste sa už cez túto fázu dostali a hľadáte vhodný silový tréning nôh, ktorý vás spevní a pomôže s rastom svalovej hmoty, ste tu správne. V následujúcich riadkoch uvidíte jeden z typov silových tréningov na nohy.

Týchto 5 cvikov nevynechajte z vášho silového tréningu!

  • Drepy s činkou – prvý cvik je ten najdôležitejší. Správny drep s čínkou prispieva k spevňovaniu tela a taktiež k rastu svalovej hmoty zadku a štvorhlavého svalu stehna. Nesmieme zabúdať, že veľmi dôležitá je správna technika. Dávajte si pozor na presahovanie kolien dĺžky vaších chodidiel.
  • Hipthrusty s činkou – ďalším neodpustiteľným cvikom na spevnenie zadku a nôh je hipthrust. Nedajte sa vystrašiť názvom. Je to cvik, ktorý sa zameriava hlavne na partiu sedacích svalov. Počas tréningu by ste si mali dať väčšiu váhu a približne 5 sérií po 5 opakovaní.
  • Reverzné výpady – výpady sú cvik, ktorý môžete cvičiť rôznými spôsobmi. Jeden z tých viac zameraných na nohy je práve výpad dozadu/ reverzný výpad. Skúste 4 série po 10-12 opakovní s jednoručkami.
  • Široké drepy s jednoručkou – široké drepy, podobne ako klasické sú dôležité pri raste svalovej hmoty. Počas tréningu si dajte 5 sérií po 6-8 opakovaní.
  • Lýtka – precvičovanie lýtiek by nemalo chýbať v žiadnom tréningu ktorý sa zameriava na spodnú časť tela. Horšie je, že veľa cvikov orientovaných na lýtka nie je ale existujú dva varianty, ktoré môžete striedať. Buď budete precvičovať lýtka na stroji, kde stojíte, alebo na takom, kde si môžete sadnúť a všetka sila sa sústreďuje iba na vaše lýtka. Pri tomto cviku si dajte 4 série po 15-20 opakovaní.

V neposlednom rade myslite na naťahovanie a strečovanie na konci každého tréningu, či už to je silový tréning alebo kardio.

Ako sa Vám páčil tento článok?

Kliknite na smajlíka a ohodnoťte nás!

Priemerné hodnotenie: 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto nás ohodnotí.

close

CHCEŠ VEDIEŤ VIAC?

PRIHLÁS SA, ABY TI NEUNIKLI NAŠE NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY!

Pozri Zásady ochrany osobných údajov pre viac info.

Ahoj! Moje meno je Sára Grochalová. Som zo Žiliny a navštevujem bilingválnu obchodnú akadémiu.

Zanechať odpoveď