Oblečenie

Ako sa obliecť na ZIMU

Doplnky na zimu:

  1. rukavice – Nikto nemá rad omrznuté ruky a pocit, že ich nemôžete vytiahnuť z vreciek, lebo vám úplne zamrznú. Práve na to existujú rukavice. Je na vás či zvolíte niečo elegantnejšie (napríklad kožené rukavice), alebo vsadíte na pohodlnosť a vyberiete si látkové alebo štrikované rukavičky. Najlepšie je vlastniť aspoň 3 druhy a tie si môžete striedať a už podľa potreby ladiť k zvyšku outfitu.
  2. čiapky – Najviac telesného tepla odchádza práve cez hlavu, preto myslite na to, že si treba zaobstarať zopár kúskov čiapok, klobúkov alebo baretiek. Každý z týchto doplnkov vie pekne oživiť aj jednoduchý outfit. Pokiaľ zvyknete nosiť vysoký cop, vhodnejší variant je čelenka. Existuje veľa druhov ale na zimu sa najviac hodí štrikovaná alebo látková. Tie bývajú hrubšie a vedia dobre ochrániť vaše uši pred zmrznutím.
  3. šály – Ďalším náchylným miestom v zime je práve oblasť krku a dekoltu. Ani za nenazdáte a môžete prechladnúť. Myslím si, že šál má viacej funkcií. Ochráni vás pred zimou a doplníte ním chýbajúcu časť outfitu.

Obuv do zimy:

Najdôležitejším prvkom vášho zimného outfitu sú kvalitné topánky. Súhlasím, že nosenie tenisiek či sandálov je najpohodlnejšie a najjednoduchšie ale v zime s tým moc nepochodíte. Na chladné a upršane počasie je najlepšie dopriať si nejaké pekné čižmy, či už na podpätkoch alebo na nízkej platforme. Podpätok vás viacej ochráni pred nečakaním skočením do kaluže. A keď už chcete zahriať viac než len členky, siahnite po čižmách
až po kolená. Tie vás zaručene nenechajú mrznúť.

Kabát:

Ďalší kus oblečenia, ktorý by ste nemali vynechať v zimnom šatníku, je dlhý kabát. Je na Každom aký štýl si zvolí ale podstatná je kvalita. Treba siahnuť po hrubšom kabáte alebo dlhej veste. Pod vestu si viete dať hrubšiu mikinu alebo niečo hrubšie s dlhými rukávmi ako je napríklad bavlnený upletený sveter.

Veľká príručná kabelka/taška:

Pre vaše pohodlie by som odporučila nosiť väčšiu kabelku alebo ruksak, aby ste si v prípade návštevy vnútorných teplých priestorov mohli všetky doplnky oblečenia (čiapku, šál, rukavice) do nej schovať.

Ak vás náš článok zaujal, neváhajte nám to napísať do komentára a pozrite si ďalšie články na našej stránke https://www.loveyourself.sk/ .

Ako sa Vám páčil tento článok?

Kliknite na smajlíka a ohodnoťte nás!

Priemerné hodnotenie: 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto nás ohodnotí.

close

CHCEŠ VEDIEŤ VIAC?

PRIHLÁS SA, ABY TI NEUNIKLI NAŠE NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY!

Pozri Zásady ochrany osobných údajov pre viac info.

Ahoj! Moje meno je Sára Grochalová. Som zo Žiliny a navštevujem bilingválnu obchodnú akadémiu.

Zanechať odpoveď