Trendy

Aké očné tiene Vám pristanú vzhľadom na farbu vašich očí?

Veľa žien si nie je istá odpoveďou na túto otázku. Určite každý z nás už vie, že nie každý odtieň lichotí každému. Očné tiene Vám dokážu krásne zvýrazniť oči, ak sú dobre zvolené ich odtiene.  Tak ako si ich ladíme so svojím oblečením, rovnako dôležité je, aby sme ich volili na základe farby našich očí.

Hnedé oči

Žien s hnedými očami je zrejme najviac v Európe a majú tú výhodu, že líčenie hnedých očí je najjednoduchšie – k tejto farbe sa totiž hodí takmer každý odtieň. Nemusíte sa však báť rôznych farebných kombinácií. Ak chcete svoje oči naozaj zvýrazniť, vyberte si lososovú, bronzovú alebo zlatistú farbu. K hnedým očiam sa hodí aj marhuľová, škoricová, béžová, fialová a zelená farba. A ak máte veľmi tmavé až čierne oči, potom im dodajte intenzitu s tmavou očnou linkou a dymovým líčením.

Neodporúčajú sa červené odtiene, pretože sa môže stať, že to bude vyzerať, ako keby ste dostali päsťou do oka. Pri líčení hnedých očí by ste nemali siahať ani po veľmi svetlých pastelových farbách.

Modré oči

Hovorí sa, že ľudia s modrými očami Vám dokážu vidieť až do duše. Je to pre ich nádhernú nebeskú farbu, v ktorej sa človek dokáže tak rýchlo stratiť.

Modré oči najlepšie rozžiaria očné tiene prírodných zemitých farieb. Vhodnými sú strieborná, bronzová, či šedá farba. Ideálne sú aj hnedé odtiene s jemným zlatým odleskom. Ak chcete siahnuť po farebných tieňoch vhodná je oranžová, fialová, ružová, marhuľová farba.

Nie moc vhodné farby sú modrá a zelená, pretože by v nich oči nijako nevynikli.

Zelené oči

Zelené oči sú veľmi zriedkavé, preto vynikajú sami o sebe. K zeleným očiam sa hodia všetky odtiene fialovej farby, pretože veľmi rýdzo pôsobia na zelený očný tieň. Hnedá linka oči krásne orámuje, pričom nebude pôsobiť nadbytočne. Zemité odtiene, metalická zlatá a šedá farba dokážu podčiarknuť krásu vašich očí.

Dajte radšej ruky preč od modrých a tyrkysových farieb, pretože táto kombinácia nepôsobí veľmi harmonicky.

Sivé oči

Výber správneho odtieňa pre sivé oči nie je až tak zložitý. Budú vám sedieť podobné odtiene, ako ľuďom s modrými očami. Znamená to, že sa k vám budú hodiť kovové odtiene, zlaté a bronzové farby. Ak chcete urobiť dobrý dojem a zaujať, vsaďte na zelenú, tyrkysovú, tmavo modrú, fialovú, svetlo červenú a ružovú.

V žiadnom prípade neskúšajte striebornú či šedú farbu, pretože nimi svoje oči moc nezvýrazníte.

Ako sa Vám páčil tento článok?

Kliknite na smajlíka a ohodnoťte nás!

Priemerné hodnotenie: 0 / 5. Počet hlasov: 0

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto nás ohodnotí.

close

CHCEŠ VEDIEŤ VIAC?

PRIHLÁS SA, ABY TI NEUNIKLI NAŠE NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY!

Pozri Zásady ochrany osobných údajov pre viac info.

Ahoj, som Vanes, 18-ročná študentka obchodnej akadémie v Žiline. Táto stránka bola projektom mňa a mojich kamarátok v škole, no stala sa našou srdcovkou. Tešíme sa, že sa s vami môžeme podeliť o naše znalosti. Ak by ste chceli vedieť ešte niečo viac o mne, tak mám veľmi veľa záľub. Najväčšou z nich je hudba. Kedysi dávnejšie som hrala aj na gitaru, no potom sa objavila moja záľuba v gélové nechty. Takže po siedmych rokov hrania som si zvolila niečo iné a to kreatívne tvorenie umelých nechtov. Milujem aj prírodu, zvieratá a cestovanie.

Zanechať odpoveď